Caută

Activitatea centrului in perioada Covid-19

Cu totii am fost afectati de perioada de carantina cauzata de Covid19.

Cu atat mai mult au resimtit acest lucru beneficiarii centrului nostru. Ei nu au putut avea parte de terapia saptamanala "in persoana", vreme de 2 luni.

Angajatii asociatiei nu au luat vacanta, ci au continuat sa pastreze legatura cu copilasii si parintii acestora, prin intermediul telefonului si al mediului online. Astfel, ei s-au asigurat ca terapia atat de benefica celor mici ia loc in continuare acasa, evitand regresele.

Revenind usor, cu pasi mici, catre normalitate, centrul a reluat activitatea incepand cu 18 mai. Toate masurile de igiena necesare au fost luate, pentru a pastra un mediu sigur in lucrul cu copiii.

Deoarece in cadrul terapiei, copiii trebuie sa observe expresiile faciale, si sa urmareasca miscarea buzelor, s-a optat pentru utilizarea vizierelor in locul mastilor.

HelpAutism a fost de asemenea alaturi de noi, si ne-au trimis un pachetel continand masti de protectie, si invelitoare pentru incaltari. Suntem foarte fericiti sa fim parte din aceasta comunitate!

Pe langa echipamentele medicale si produsele de dezinfectie, asociatia a achizitionat si un uscator de maini electric.

Le multumim tuturor celor care au fost alaturi de noi si sunt in continuare in aceasta perioada!

#NumaiImpreunaPutemIntindeAripiSiSchimbaDestine

#DaruindVeiDobandi